Soome on ise hädas puuduoleva elektriga ja tulemus on see, et ka meie elektrihind on 10 korda kõrgem, kirjutab tuumafüüsik Mario Kadastik.
Viimased uudised
ARVAMUSLAURI LAATS ⟩ Miks ma käisin (kurikuulsal) Hiina visiidilVÕIM JA JULGEOLEKFOOKUS ⟩ Raketisõja uurija: NATO ei sõdiks ise kunagi nii, nagu Ukrainat praegu sõdima sunnitakseJUHTKIRIJUHTKIRI ⟩ Normaalsed soovitusedVÕIM JA JULGEOLEKMEELIS OIDSALU ⟩ NATO käsitleb Poola ja Türgi enesekaitset erinevaltARVAMUSIRJA LUTSAR ⟩ Miks ei saa riik apteegis koroonavaktsiine müüa?ARVAMUSRAUL EAMETS ⟩ Mida teeb Euroopa Keskpank intressidega?
Seoses krõbedate külmadega nii meil kui Soomes oleme jõudnudki olukorda, kus kogu regioonis on energia puudujääk nii suur, et homme ei räägi me enam, mitu senti kWh maksab, vaid mitu eurot.
Hind kõigub 1,1–2,3 euro/kWh vahel ja nii enamuse päevast. Kes ütles, et meie energiajulgeoleku tagavad naaberriigid, kuna siis, kui meil vaja, saame sealt importida vajaliku energia?
Hiljuti Kadri Simson, aga on ka palju teisi olnud, kes sooviksidki panustada naabritele just varustuse tagamiseks. Täna ja homme on reaalsus, et Soome on ise hädas puuduoleva elektriga ja tulemus on see, et ka meie elektrihind on 10 korda kõrgem.
Meil on vaja siiski tagada, et suudaksime iga ilmaga toota omaenda võimsuse ehk on vaja otsustada tuumajaama rajamine ning selle protsessiga alustada, et me järgmisel kümnendil ei oleks samas olukorras. Vaja on ka tootmisvõimsusi kasvatada, mida saame kasutada talvel külmaga.
Eks vaheetapina tuleb hoida käigus ka põlevkivivõimsusi ja arendada juurde gaasijaamu, aga põhivõimsuse jaoks edasisteks kümnenditeks on selgelt vaja tuumajaama tagamaks baasvõimsust regiooni.